2:0 na dzień dobry. Orkan z pierwszymi punktami w czwórce!

8 sierpnia, 2018

ŚMIŁOWO. To był wymarzony debiut Orkana w IV lidze. Gospodarze pokonali w Śmiłowie Polonię 1912 Leszno 2:0!

Orkan na dzień dobry ma już 3 punkty. Rywal może nie z najwyższej półki, ale ambitny, młody, wybiegany, choć tak naprawdę bramkarz Orkana – Adamski nie miał zbyt wielu okazji by pokazać swój kunszt. Poza tym tak, jak przypuszczaliśmy, pierwszy mecz to głównie walka i obopólne badanie sił. Każdy zespół gra ostrożnie.

Wśród gospodarzy z pewnością dobry występ na swoim koncie zanotować mogą dwaj defensorzy: Jakub Zieliński i Adrian Czeski Mikołajczak. Jeśli już oceniamy indywidualnie to na pewno na wyróżnienie zasłużył arbiter główny spotkania. Już dawno w Śmiłowie tak dobrego sędziego nie widziano.

W podstawowym składzie znaleźli się nowi: Mikołajczak, Fertikowski i Urbański. Pierwszy zaliczył dobry występ, drugi w 75 minucie zdobył gola na 2:0 (szkoda dwóch fajnych sytuacji Urbańskiego w II połowie, bowiem i jego debiut byłby na piątkę). Noga w 37 minucie nie zadrżała Jędrzejowi Wiśniewskiemu, gdy po faulu na Mateuszu Taterze sędzia zarządził jedenastkę.

Warto nadmienić, że do śmiłowskiego zespołu w przerwie letniej dołączyło kilku nowych zawodników. Oto oni:
1) Adrian Mikołajczak – ur. 31.08.1991 r. , poprzedni klub: Nielba Wągrowiec
2) Damian Buczek – ur. 2.01.1998 r., poprzedni klub: Nielba Wągrowiec
3) Adam Urbański – ur. 16.08.1997 r., poprzedni klub: Nielba Wągrowiec
4) Kamil Czapla – ur. 4.04.1996 r., poprzedni klub: Sparta Złotów
5) Michał Fertikowski – ur. 7.04.1994 r., poprzedni klub: Sparta Złotów
6) Kuba Klupś – ur. 29.05.2000 r., poprzedni klub: CWZS Zawisza Bydgoszcz

Z kolei piłkarze, którzy opuścili Orkan to: Marcin Urbański, Marcin Szak, Kacper Palacz, Mateusz Rusiecki.

W najbliższy weekend rusza Okręgówka, do której po rocznej absencji powrócili Zjednoczeni Kaczory. Tydzień później startują rozgrywki w A klasie. Tam kibicować będziemy Noteci Dziembowo.