Aktywni z Jeziorek mają swoją urnę w TESCO. Na jaki cel zbierają żetony?

15 maja, 2018

JEZIORKI – PIŁA. Ruszyło głosowanie na pomysł zrealizowania kolejnego projektu stowarzyszenia „Jeziorki Aktywna Wieś”, w ramach IV edycji programu „Decydujesz, pomagamy”, którego organizatorem jest Tesco Polska.

– Z przyjemności informujemy, że nasze dotychczasowe zaangażowanie w organizację Rajdu Granicznego w Jeziorkach spotkało się z uznaniem szacownej Komisji i tym samym nasz pomysł zorganizowania już IV Rajdu Granicznego znalazł się w gronie trzech, które to otrzymają wsparcie finansowe od sieci Tesco – mówi Marek Kąckowski ze stowarzyszenia. – Od Państwa żetonów wrzuconych do naszej urny zależy, jaka będzie to kwota: grant w wysokości 5000 zł otrzyma ta inicjatywa, która zdobędzie największą liczbę żetonów. Za II  miejsce kwota ta wynosi 3000 zł, a za III miejsce minigrant w wysokości 1000 zł na cele statutowe organizacji. Robiąc nawet drobne zakupy w kasie poprosić trzeba o żeton, który następnie należy wrzucić do jednej z trzech urn, znajdujących się przy kasach Tesco. Nasza jeziorowa, to urna z prawej strony.
Z uwagi na fakt, że Rajd Graniczny kierowany jest do dzieci i osób niepełnosprawnych jest on całkowicie bezpłatny – dodaje pan Marek. – Dotychczas środki na jego zorganizowanie pochodziły z dotacji Starostwa Powiatowego, Urzędu Gminy Kaczory,  pozyskiwaliśmy również inną niezbędną pomoc od sponsorów. Wygrana w konkursie pozwoliłaby nam jeszcze bardziej uatrakcyjnić dzieciom pobyt w Jeziorkach w trakcie IV Rajdu Granicznego Nordic Walking, który odbędzie się 22 września 2018 roku.

Pan Marek przypomina, że w zeszłym roku w rajdzie wzięła udział rekordowa liczba uczestników – 300 osób. Jak będzie w tym roku? Zobaczymy…

Wrzucać żetony można jeszcze do 4 czerwca b.r. Poniżej kilka zdjęć z poprzednich rajdów…