Czy Orkan wygra okręgówkę? Na razie grają świetnie

12 maja, 2018

ŚMIŁOWO. Orkan Śmiłowo od dawna ma chrapkę na IV ligę – o tym wiedzą wszyscy miłośnicy lokalnej piłki nożnej. Czy w tym sezonie im się uda? Na razie jest dobrze, a nawet bardzo dobrze…

Orkan będący do tej pory liderem Pilskiej Klasy Okręgowej w ubiegły weekend udał się na wyjazdowy mecz do Złotowa, by zmierzyć się z tamtejszą Spartą.

Złotowianie przed meczem mieli 5 punktów straty do Orkana i tym samym plasowali się na drugiej pozycji w ligowej tabeli. Zawodnicy Orkana, mając w pamięci jesienny mecz na własnym boisku z drużyną ze Złotowa (porażka 0:2 śmiłowskiej drużyny) byli mocno zmobilizowani przed tym spotkaniem. Po pierwsze, mieli do udowodnienia, że porażka w zeszłej rundzie to tylko wypadek przy pracy. Po drugie, zwycięstwo nad Spartą umocniłoby drużynę ze Śmiłowa na pierwszym miejscu z 8 punktową przewagą.

– Sobotnie spotkanie rozpoczęło się szczęśliwie dla Orkana – relacjonuje Paulina Deresz rzecznik prasowy klubu.  – Najpierw do bramki gospodarzy trafił Tatera następnie, po strzale tego samego zawodnika, piłkę do bramki skierował Wiśniewski. Do szatni zawodnicy ze Śmiłowa schodzili z dwubramkową zaliczką. Początek drugiej połowy to ataki Spartan. Jeden z takich ataków skutecznie wykorzystał Jurek, który zdobył kontaktową bramkę dla Złotowa. Ambitnie grający zespół prowadzony przez Tomasza Miedzińskiego przetrwał kolejne ataki gospodarzy, a nawet za sprawą wprowadzonego w drugiej połowie Piotra Gindy-Kopeć zdobył kolejne 2 bramki.
Ostatecznie Orkan Śmiłowo skutecznie zrewanżował się za jesienny mecz, wygrywając wiosenne spotkanie 4:1.

W niedzielę Orkan Śmiłowo zagra z Koroną Stróżewo. Trzymamy kciuki!

*

Z kolei liderem grupy drugiej pilskiej A klasy nadal są Zjednoczeni Kaczory. Noteć Dziembowo jest na ósmym miejscu.