Kacper Dupla i Adam Stodolski najlepsi w województwie

6 lutego, 2018

POZNAŃ. Sześciu podopiecznych trenerów Józefa i Tomasza Jopków z klubu „Leśnik Kaczory” wystartowało w Mistrzostwach Judo Wielkopolski, które w miniony weekend odbyły się w Poznaniu. Każdy z naszych judoków wrócił do domu z medalem!

W sobotę, w kategorii dzieci, złoty medal zdobył Kacper Dupla, srebrny Konstancja Kadecka, zaś brązowe Amelia Depcik i Paulina Szumilas.

– Po trzech zwycięskich walkach udało się zdobyć złoty medal na Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu – mówi Urszula Dupla mama Kacpra – złotego medalisty z Poznania. – Kacperek walczył w kategorii 33 kg. Jesteśmy dumni, a Kacperek zadowolony i zmobilizowany do dalszej pracy.

Jak mówi mama Kacpra, jej syn trenuje już szósty rok. W styczniu skończył 11 lat. W zawodach bierze udział już 5 lat. Na koncie ma 18 złotych medali (w tym: 7 z zawodów międzynarodowych). Przez te lata tylko raz wypadł poza podium.

Najważniejsze trofea Kacpra

Z kolei w niedzielę w kategorii juniorów młodszych i juniorów złoty medal zdobył Adam Stodolski, a srebrny Hubert Lach.

Podczas imprezy wręczono także wyróżnienia za osiągnięcia w roku 2017 w rankingu juniorów młodszych i juniorów. W tych kategoriach triumfował Adam Stodolski.