Na wystawie LEGO i w „Family Park”

11 kwietnia, 2018

DZIEMBOWO – BYDGOSZCZ. Uczniów klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Dziembowie spotkała nie lada atrakcja. Z samego rana pojechali na wycieczkę do Bydgoszczy.

– W Centrum Handlowym Fokus na miesiąc zadomowiły się klocki Lego – relacjonuje Dorota Giedrys – SP Dziembowo. – W specjalnie wydzielonej części uczniowie mogli tworzyć konstrukcje, budowle i pojazdy. Mogli je też przetestować na przygotowanych torach zjazdowych i na platformie wibracyjnej. Potem dzieci obejrzały film, prezentujący świat nauki przez pryzmat klocków Lego. Następnie oglądały wystawę klocków Lego. Zobaczyły samolot Prezydenta USA zbudowany z miliona klocków oraz postacie, miejsca, a także wydarzenia znane z bajek i filmów, sportu i historii. Aparaty fotograficzne błyskały przy postaciach Roberta Lewandowskiego, Rafała Sonika czy Agnieszki Radwańskiej.

Pobyt na wystawie klocków to nie była jedyna atrakcja tego dnia. Po zakupach w sklepie LEGO wycieczkowicze pojechali do innej części Bydgoszczy – Family Parku.

– Tam zabawa zaczęła się już w Figloraju – plątaninie tuneli, równoważni, trampolin – mówi pani Dorota. – Potem były zjeżdżalnie, ścianka wspinaczkowa dla odważnych, jazda motorami po mini torze czy strzelanie z kulkowych armatek.

Doskonałym przerywnikiem był godzinny pobyt w Pracowni Profesora Ciekawskiego. Uczniowie, spora grupka rodziców i wychowawczynie klas I-III (D. Giedrys, A. Borta, D. Witt-Streich) z ogromnym zainteresowaniem śledzili kolejne doświadczenia Profesora. Dowiedzieli się, jak niewidzialną wodą, czyli dwutlenkiem węgla zgasić świeczkę, jak zrobić szaszłyk z balona, czy co to jest ciekły azot i dlaczego wciąż paruje. Młody Profesor mówił bardzo zajmująco, a każdemu na pamiątkę spotkania wysłał osobistą aureolkę.
Po posiłku uczniowie razem z animatorami bawili się pod sceną w „wędrujący kapelusz” i z żalem pożegnali się z Family Parkiem.

[Dorota Giedrys]