Nielegalne ognisko i zdemontowana ławka. Czy ktoś się przyzna?

9 kwietnia, 2018

KACZORY. W minioną sobotę ktoś zorganizował nielegalne ognisko nad Jeziorem Kopcze. Mało tego! Rozmontował też jedną z ławek znajdujących się w pobliżu wiaty kaczorskiego koła PZW.

– Wandale zniszczyli jedną z ławek nad Jeziorem Kopcze, która była montowana w ubiegłym roku podczas porządkowania brzegów jezior przez rodziców, dzieci oraz członków koła PZW – czytamy na Facebookowym profilu kaczorskiego sołectwa. – Apelujemy do tych co nie szanują cudzej pracy, by w najbliższą sobotę (jak mają odwagę) wzięli udział we wspólnych pracach przy montowaniu kolejnych ławek, tym razem na plaży Jeziora Jachna, a przy okazji sami będą mogli wybrać miejsce ich usadowienia by nie musieli ………?. Zapewne są też osoby, które widziały jak w sobotni wieczór płonęło ognisko…

Ślad po wyrwanej ławce

Wiosna 2017 – dzieci przygotowują ławki do malowania

Wiosna 2017 – Henryk Witt, sołtys Kaczor podczas malowania
Poniżej informacja sołectwa o sobotnim sprzątaniu i montowaniu nowych ławek:

„Sołtys i rada solecka wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych mieszkańców wyrażonych w ankiecie i na zebraniu wiejskim, zaprasza w dniu 14 kwietnia (sobota) członków Koła PZW Kaczory i wszystkich chętnych mieszkańców do wspólnego porządkowania terenów zielonych i rekreacyjnych jeziora Kopcze i Jachna oraz do montowania ławek na plaży przy Jeziorze Jachna i skwerze leśnym przy ul. Śmiłowskiej i Leśnej. Zbiórka o godz. 9.00 w okolicy wiaty wędkarskiej jeziora Kopcze. Zapraszamy!”