„On jest prawdą, życiem i radością” – to przesłanie tegorocznych jasełek

26 grudnia, 2016

KACZORY, ŚMIŁOWO. W przedświąteczny czwartek w Szkole Podstawowej w Kaczorach i w Śmiłowie uczniowie i nauczyciele przygotowywali się do obchodów Świąt Bożego Narodzenia. To był czas szkolnych jasełek…

– W tym roku na scenie wystąpiła bardzo duża grupa dzieci. Montaż słowno-muzyczno-taneczny zawierał sceny związane z Bożym Narodzeniem oraz pokazywał współczesne problemy ludzi. „To on jest prawdą, życiem i radością” – takie przesłanie niosło tegoroczne spotkanie przy żłóbku – mówi Joanna Stachowiak z SP Kaczory.Z kolei, w Śmiłowie fabuła jasełek oparta była na drugim rozdziale Ewangelii według św. Mateusza, w której jako jedynej pojawia się wątek króla Heroda i Mędrców ze Wschodu.

– Jak zawsze całe przedstawienie ubogacały piękne utwory instrumentalne i pastorałki wykonane przez dziewczęta z naszej scholi – mówią Renata Popowska i Małgorzata Kościańska z SP Śmiłowo. – W tym roku występowały aż 23 osoby wśród których byli uczniowie i uczennice od II do VI klasy, a nawet czteroletnia Zuzia z naszego przedszkola.

Po jasełkach przyszedł czas na dzielenie się opłatkiem i wspólne kolędowanie…