Przedwyborcze przymiarki. Brunon Wolski, Marek Radke i kto jeszcze?

2 marca, 2018

Wybory do samorządu naszej gminy odbędą się dopiero w listopadzie 2018 roku, ale już dziś pojawiają się spekulacje na ich temat. Według nieoficjalnych informacji, które docierają do naszej redakcji, rośnie liczba pretendentów na stanowisko wójta gminy.

Brunon Wolski, mimo że osiągnął już wiek emerytalny i jest jedną z najdłużej piastujących to stanowisko osób w Polsce, nie kryje się też z zamiarem ponownego kandydowania. Ale w tym roku nie biedzie mu tak łatwo, jak przed czterema laty, gdy kaczorska „opozycja” zrejterowała i nie wystawiła żadnego kandydata.

Z nieoficjalnych źródeł dowiadujemy się, że tym razem klub radnych gminy „Tradycja i nowoczesność” nie odpuści i zaproponuje swojego kandydata – mówi się, że będzie nim radny Marek Radke.

Z kolei z powiatowych struktur partii politycznych dochodzą wieści, że zarówno PO jak i PiS nie pozwolą sobie na rezygnację z walki o Kaczory. Jak zachowają się PSL i lewica, nie wiemy. Jedno jednak jest pewne. Czeka nas zacięta i pełna emocji kampania wyborcza.

[fot: archiwum]