Puchar wójta powędrował do Chodzieży. Kaczory na III miejscu

5 września, 2016

KACZORY. W niedziele nad jeziorem Kopcze w Kaczorach odbyły się, zapowiadane przez nas, zawody Spławikowe Grand Prix Okręgu Nadnoteckiego o Puchar Wójta Gminy Kaczory.

Do rywalizacji przystąpiło 7 trzyosobowych drużyn z następujących kół wędkarskich: PZW Kaczory, PZW „Wałcz Miasto”, PZW „Nafta”, PZW „Chodzież”, PZW „Wyrzysk” oraz dwie drużyny ze „Złotej Kaczki” z Piły.

Poszczególne koła wystawiły dodatkowo 7 wędkarzy indywidualnie. W sumie na zawodach rywalizowało 28 zawodników.

– Pogoda w godzinach rannych była troszkę kapryśna, potem uległa poprawie – było nawet słonecznie. Tylko w niewielkim stopniu dokuczały komary – powiedział Andrzej Rybiński członek kaczorskiego koła PZW.

W klasyfikacji końcowej pierwsze miejsce zajęła drużyna PZW „Chodzież” (z wynikiem 12,600 kg), na II miejscu uplasowała się „Złota Kaczka” z Piły (10,325 kg), a na trzecim PZW Kaczory (8,255 kg).

Końcowego podsumowania wędkarskich zmagań dokonał wójt Brunon Wolski. Włodarz gminy wręczył też puchary i statuetki zwycięzcom.