To był sparing dwóch chórów. Kto chce posłuchać?

8 stycznia, 2017

MORZEWO. W miniony piątek w kościele w Morzewie odbył się III Koncert Kolęd i Pastorałek. Doświadczony „Głos Przemienienia” z Morzewa zmierzył się z debiutantem – chórem parafialnym z Kaczor.

Morzewski chór ma bogate tradycje: powstał w sierpniu 2012 roku z inicjatywy proboszcza Parafii w Morzewie ks. Franciszka Śliwińskiego. Chór prowadzony jest przez Emila Ratajczaka, mieszkańca parafii, który swoim zaangażowaniem i pasją zaraził grupę liczącą ponad 30 osób. Chór ma już na koncie wiele sukcesów:
– II miejsce na XVII oraz XVIII Koncercie Pieśni Maryjnych i Religijnych (Białośliwie 2014 oraz 2015);
– Wyróżnienie na 4 Ogólnopolskim Konkursie Pieśni Maryjnej Maryi Matce (Poznań 2014);
– Wyróżnienie na IX Pomorskim Festiwalu Pieśni Wielkopostnej (Szemud 2015);
– Brązowe Pasmo na IV Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Maryjnej (Chojnice 2015);
– Brązowe Pasmo na 6 Międzynarodowym Krakowskim Festiwalu Pieśni Adwentowej i Bożonarodzeniowej.Piątkowy występ był debiutem chóru parafialnego z Kaczor, który powstał w 2016 roku, z inicjatywy ks. Andrzeja Czerwińskiego. Pomimo braku doświadczenia scenicznego zespół, pod przewodnictwem Andrzeja Szymczaka, poradził sobie całkiem nieźle.

Morzewski chór zaśpiewał: „Bóg człowiek się rodzi”, „Gore gwiazda Jezusowi”, „Radujmy się, weselmy się”, „Biały śnieg i Ty”, „Jest taki dzień”, „Pastorałka od serca do ucha”. Z kolei chór parafialny z Kaczor zaprezentował utwory: „Cicha noc”, „Gdy śliczna Panna”, „Kolęda dla nieobecnych”, „Wśród nocnej ciszy”, „W żłobie leży”. Kto był lepszy? To zostawiamy waszej ocenie. Posłuchajcie fragmentów koncertu…

W koncercie wystąpili również Klaudia Janczarczyk i Maria Boruta (w smyczkowym duecie) oraz Martyna Bogusławska (wokal).

Na koniec, obydwa chóry zaśpiewały wspólnie kolędę „Mędrcy świata”.

Poniżej obszerne wideo z koncertu…