To warto obejrzeć… Nowy teledysk zespołu Na Górze

1 grudnia, 2016

bez-nazwy-1

RZADKOWO. Zespół Na Górze, którego członkami są dwaj wychowankowie rzadkowskiego DPS już nie raz zaskakiwał. Tym razem zaskoczył swoich fanów przepiękną, nostalgiczną piosenką  zatytułowaną „Mgła”, do której niedawno nakręcono teledysk.

Przypomnijmy, że w składzie zespołu grają m.in. Adam Kwiatkowski (wokal) i Robert Wasiak (perkusja), którzy na co dzień mieszkają w rzadkowskim DPS.– Utwór „Mgła” pochodzi z właśnie wydawanej piątej już płyty zespołu – „Mieszanka wybuchowa”. Ukaże się ona pod koniec grudnia, a wydana zostanie dzięki części pieniędzy pochodzących z koncertów, a także dzięki społecznościowemu finansowaniu, które niedawno zakończyło się zebraniem potrzebnej kwoty (nawet z nadwyżką), która zostanie wykorzystana przy następnej sesji nagraniowej – mówi Wojciech Retz ze Stowarzyszenia „Na Górze”. – Do udziału w tym artystycznym przedsięwzięciu, zespołowi udało się namówić wielu gości. Na płycie będzie można usłyszeć wokal Budynia (znanego przede wszystkim z grupy Pogodno), Emilii Komarnickiej (czyli pani doktor z serialu „Na dobre i na złe”, która nie jest znana jako wokalistka, a świetnie śpiewa i ma swój zespół), Czesława Mozila (którego chyba nie trzeba przedstawiać), Ewy Pitury (świetnej wokalistki z Piły) i Dawida Portasza (lidera pilskiego zespołu Jafia, który jest obecnie czołową polską grupą grającą reggae). Natomiast we MGLE zagrał na saxofonie Alek Korecki, który jest m.in. znany z kultowych zespołów Brygada Kryzys i Tilt.

Teledysk do tego utworu został nakręcony przez szczecińskie Stowarzyszenie Kamera. Zdjęcia zrobiono w Starym Młynie nad Tywą w Osuchu koło Gryfina. Wystąpili w nim aktorzy z Teatru Bomba Bomba z Gryfina oraz członkowie zespołu Na Górze.

bez-nazwy-2

bez-nazwy-4

bez-nazwy-3

Płytę „Mieszanka wybuchowa” warto wesprzeć darowizną choćby z tej przyczyny, że po jej wydaniu, wszyscy wspierający otrzymają ją pocztą do swoich domów. Jeśli ktoś byłby zainteresowany wsparciem tej inicjatywy, może jeszcze wpłacić darowiznę na konto Stowarzyszenia „Na Górze”, które podajemy poniżej.

Konto: 04 1440 1387 0000 0000 1157 2658
Nazwa: Stowarzyszenie „Na Górze”
Tytuł: darowizna – płyta „Na Górze”

Adres, gdzie ma być wysłana płyta, należy przesłać pod: projekt.nagorze@gmail.com

Szczegóły dotyczące tej i poprzednich płyt grupy Na Górze, można znaleźć na tej stronie: http://nagorze.org/plyty