Wysoki stan wody nie przeszkodził wędkarzom. Triumfowali: Biedroń i Fandrei

14 maja, 2018

KACZORY. Przy pięknej pogodzie i ciągle utrzymującym się wysokim stanie wody w jeziorze Kopcze udało się przeprowadzić drugie w tym roku zawody wędkarskie o Mistrza Koła PZW Kaczory w kategorii seniorów i juniorów. Do rywalizacji przystąpiło 16–tu wędkarzy w tym czworo juniorów, ze Szkółki Wędkarskiej „Rybka”.

Były to zawody dwutorowe, szczególnie ważne dla młodzieży, gdyż najlepsi zakwalifikowani zostali do udziału w „Zawodach Spławikowych Młodzieży o Puchar Przewodniczącego Komisji ds. Młodzieży” zaliczane do Grand Prix Okręgu. Po 4-godzinnych zmaganiach wędkarskich komisja sędziowska pod przewodnictwem Zenona Szulca i Mirosława Welc przystąpiła do podsumowania wyników zawodów.
W kategorii juniorów:
1 miejsce – Bartosz Fandrei – I tura- 1.040 pkt / II tura 2.545 pkt,
2 miejsce – Julia Rolczak – I tura 610 pkt / II tura 495 pkt,
3 miejsce – Nikola Biedroń – I tura 745 pkt / II tura 200 pkt.

W kategorii seniorów:
1 miejsce – Marek Biedroń – I tura 2.395 pkt / II tura 1.805 pkt,
2 miejsce – Jerzy Skwirowski – I tura 1.735 pkt / II tura 1.055 pkt,
3 miejsce – Kamil Ciężki – I tura 895 pkt / II tura 2.970 pkt.

Pierwsze trzy miejsca uhonorowane zostały pucharami, a miejsca 4-6 statuetkami w każdej kategorii. Dodatkowo wszyscy juniorzy biorący udział otrzymali płyty z zespołami muzycznymi, bony towarowe do zrealizowania w sklepie wędkarskim. Zawody zakończyły się wspólnym posiłkiem – kiełbaska z grilla, przygotowana przez Zarząd Koła oraz pamiątkowymi zdjęciami.

Już dzisiaj zapraszamy dzieci i opiekunów naszej gminy na zawody wędkarskie z okazji dnia dziecka, które odbędą się 2 czerwca nad jeziorem Kopcze, połączone ze spływem kajakowym, malowaniem plakatów oraz niespodzianką przygotowaną przez OSP Kaczory.

[Andrzej Rybiński – sekretarz Koła PZW Kaczory]