W Jeziorkach poeci nie zjawiają się przypadkiem

24 listopada, 2016

wpis

JEZIORKI. W Wiejskim Domu Kultury w Jeziorkach odbyło się spotkanie z poezją pt. „Poeci nie zjawiają się przypadkiem…”, zorganizowane przez Radę Sołecką Wsi Jeziorki oraz miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich.

Spotkanie odbyło się w ramach XXXIX Międzynarodowego Listopada Poetyckiego, organizowanego przez Poznański Oddział Związku Literatów Polskich.

W bardzo miłej atmosferze przy kawie lub, kto wolał, herbacie i wypiekach członkiń Koła Gospodyń były wspólnie recytowane wiersze wielu autorów. Rozpoczęto wierszem Bolesława Leśmiana „Topielec” Gośćmi wieczorku byli poeci: pani Zofia Grabowska Andrijew oraz pan Bogusław Chmiel. Zaprezentowali oni utwory z własnych tomików.Każdy z uczestników spotkania mógł wybrać i zaprezentować ulubione utwory między innymi Juliana Tuwima, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Jarosława Iwaszkiewicza i wielu innych znakomitych autorów. Inicjatorką i osobą prowadzącą spotkanie była pani Maria Kopeć.

Miłym akcentem było wysłuchanie pięknego wiersza Antoniego Lange „Vita Nowa” w wykonaniu Bogusława Chmiela i Katarzyny Luc.

img_0025

img_0023

img_0030

img_0032

img_0034

img_0019

[Katarzyna Luc]