W Śmiłowie pączkowali dla Afryki

5 lutego, 2018

ŚMIŁOWO. „Pączek dla Afryki” to ogólnopolska akcja, do której już od 2013 roku włączają się różne szkoły i parafie. Jej pomysłodawcą jest kapucyn – brat Benedykt Pączka, misjonarz w Republice Środkowej Afryki. Ideą tej akcji jest dzielenie się pączkami czy słodyczami (którymi objadamy się w tłusty czwartek) z głodnymi dziećmi w Afryce. Nie wysyła się im oczywiście słodkości tylko ofiary zebrane podczas sprzedaży pączków.

W tym roku Szkoła Podstawowa w Śmiłowie pierwszy raz włączyła się w tę akcję. Koordynatorki i wolontariuszki  akcji otrzymały „zielone światło” od pani dyrektor, a także zgodę księdza proboszcza na sprzedaż wypieków w parafialnym kościele. Oczywiście same nie dałyby rady wszystkiego przygotować. Jak zawsze mogły jednak liczyć na pomoc niezawodnych mam i babć, które przygotowały przepyszne pączki, rogaliki, ciastka i placki.

Już w sobotę większość wypieków rozeszła się jak świeże bułeczki, ale pani Marysia na niedzielę przygotowała kolejną porcję świeżutkich pączków, pani Jola od wczesnego ranka robiła pyszny placek, a Weronika upiekła dodatkowe ciasteczka.

W niedzielę kolejka po ciasta była jeszcze dłuższa niż w sobotę. Wolontariuszki sprzedały wszystko aż do ostatniego okruszka i zebrały aż 1030 zł!!!

– Gorąco podziękowania należą się paniom: Marii i Marlenie Leżankce, Agnieszce Pufahl, Annie Kwiatkowskiej, Magdalenie Jendrzejek i Jolancie Kononowicz za przygotowanie pysznych wypieków – mówią Małgorzata Kościańska i Renata Popowska organizatorki akcji. – Uczennicom: Weronice Jendrzejek, Mai Duszyńskiej, Antosi i Kasi Pawłowskiej, Weronice Popowskiej, Oliwii Nowak i Julicie Szczepaniak za pomoc przy sprzedaży słodkości. Wszystkim mieszkańcom parafii, którzy swoimi ofiarami wsparli akcję „Pączek dla Afryki” – serdecznie dziękujemy. W Śmiłowie serca rosną dobrocią! – dodają organizatorki.

Oby więcej takich inicjatyw…