Wielkopolskie „tournee” kaczorskich orlików

11 stycznia, 2017

KACZORY – MUROWANA GOŚLINA – DUSZNIK. „Tournee” po Wielkopolsce miały w miniony weekend kaczorskie orliki. Najpierw, w sobotni poranek, w Murowanej Goślinie zagrał zespół chłopców z rocznika 2006.

Turniej zgromadził 12 zespołów z województwa wielkopolskiego, zachodnio-pomorskiego i mazowieckiego.Relacjonuje Mariola Wysocka trener drużyn młodzieżowych z Kaczor:

„Mieliśmy okazję spotkać się z zespołami, z którymi nigdy wcześniej nie graliśmy. Po zameldowaniu się na hali w Murowanej okazało się, że w turnieju wystąpi wiele mocnych ekip. W swojej grupie zajęliśmy pierwsze miejsce i awansowaliśmy do najlepszej czwórki turnieju. W półfinale minimalnie ulegliśmy zespołowi Boruty Zgierz 0:1, po zaciętej i męczącej walce. W meczu o trzecie miejsce niestety, mimo przewagi w grze, popełniamy dwa szkolne błędy w kryciu i doznajemy porażki 0:2 z Galacticos Poznań, zajmując tym samym IV miejsce w turnieju.”

Zespół reprezentowali: Aron Wysocki, Krystian Rajek, Wiktor Rajek, Kamil Kończak, Wiktor Paczyński, Jakub Gruntkowski, Piotr Wendt, Oliwier Skowroński, Cyprian Badziński, Dominik Kornaga.

„Po rozegraniu turnieju w Murowanej od razu udaliśmy się do Dusznik gdzie, tego samego dnia, w turnieju rocznika 2006 RAFIK CUP zagrały nasze orliki młodsze rocznik 2007. Byliśmy najmłodszym zespołem. Rywalizowaliśmy z drużynami z rocznika 2006. Mimo różnicy wieku, różnicy wzrostu i siły orliki młodsze zagrały również świetny turniej. Rozegraliśmy pięć meczy, dwa wygraliśmy z Patrią Buk II 1:0 i Lasem Puszczykowo II 4:1. Zremisowaliśmy z Wartą Sieraków 0:0 i UKS Puszczykowo 1:1. Ulegliśmy Patrii Buk I 1:2. Ostatecznie, w turnieju zajęliśmy III miejsce.”

Zespół reprezentowali: Bartosz Woźniak, Szymon Lach, Szymon Woltmann, Marcin Marcyniuk, Fabian Gruntkowski, Kacper Szarejko, Kacper Kowalczyk, Wiktor Rajek, Dawid Pluciński, Jakub Nowak.