Z „Bakcylem” czyli, co wiedzą o ekonomii kaczorscy gimnazjaliści?

11 stycznia, 2017

KACZORY. Wczoraj, w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie, uczniowie klasy 2d kaczorskiego gimnazjum uczestniczyli w pierwszym cyklu zajęć dot. edukacji ekonomicznej.

W ramach projektu „BAKCYL” zaplanowano cztery zajęcia obejmujące ważne i ciekawe zagadnienia: „Finanse na całe życie”, „Mądre finansowanie”, „Pożyczaj z głową” oraz „Twoje pieniądze”.

Poprowadziła je pani Karina Jaśniak, reprezentująca jeden ze znanych banków.Uczniowie z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach, opartych na wykorzystaniu ciekawych prezentacji i filmików. Okazało się, że młodzież posiada już pewną wiedzę na ten temat, a kilkoro dysponuje już nawet własnym kontem bankowym. Podsumowaniem lekcji był quiz wiedzy, którego wyniki były celujące.

Projekt Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży, „BAKCYL” stanowi przykład społecznie odpowiedzialnego współdziałania na rzecz podniesienia poziomu wiedzy finansowej młodego pokolenia Polaków. Opiera się na zaangażowaniu pracowników banków w roli trenerów wolontariuszy. W 2014 r. „BAKCYL” został laureatem Konkursu Liderów Świata Bankowości w kategorii społecznej odpowiedzialności biznesu. Warto wspomnieć, że projekt jest przedsięwzięciem polskiego sektora bankowego.

[Tomasz Witkowski – Nauczyciel WOS]