Zarejestruj się i pomóż Monice!

25 listopada, 2016

1

RÓWNOPOLE. Niedawno w Równopolu oraz w Urzędzie Gminy Kaczory odbyły się spotkania inicjujące akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku, która m.in. dedykowana będzie 36-letniej Monice z Równopola zmagającej się z ostrą białaczką limfoblastyczną.

– Już w piątek (25.11.2016) o godz. 19.00 w Równopolu odbędzie się spotkanie edukacyjne na temat idei dawstwa szpiku kostnego. Prelekcję poprowadzi Mariola Zielińska, a gościem specjalnym będzie Magdalena Racławska (dwukrotny dawca krwiotwórczych komórek macierzystych) – zapraszają rodzice i przyjaciele Moniki.W przyszły tygodniu podamy szczegółowe informacje o Dniu Dawcy Szpiku organizowanym w naszej gminie…

*

Monika Hyl to 36 letnia, na co dzień pracująca w Pile, mieszkanka Równopola. To tam się wychowała, tam także mieszkają najważniejsze osoby w jej życiu, czyli cała rodzina oraz przyjaciele. Oczko w głowie Moniki to rodzina – mąż Marcin oraz dwoje wspaniałych dzieci – Martynka oraz Antoś. Uwielbiają razem spędzać czas – słuchać muzyki i czytać książki. Jednak wszystko zmieniło się w sierpniu tego roku, gdy Monika trafiła nagle do szpitala. Badania wykazały, że przed nią trudna walka, bo przeciwnikiem okazała się ostra białaczka limfoblastyczna.

Monika obecnie jest w trakcie leczenie chemioterapią i najważniejsze cele dla niej na najbliższą przyszłość to: wrócić do zdrowia, do pracy, być z rodziną i po prostu żyć. Niestety wśród rodziny nie znaleziono dla Moniki zgodnego Dawcy. Jednak dla Niej i dla innych Chorych istnieje szansa na powrót do zdrowia. Jest nią przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od Dawcy niespokrewnionego.