Jeziorki wystartowały w Wyrzysku

15 czerwca, 2016

wpis

JEZIORKI – WYRZYSK. 11 czerwca 2016 roku w ramach cyklu „Biegaj z nami” wystartował XVIII Ogólnopolski Uliczny Bieg im. Edmunda Wojciechowskiego „OLKA” oraz  IV Otwarte Mistrzostwa Gminy Wyrzysk w Nordic Walking.

Z Jeziorek do Wyrzyska ruszyli zarówno biegacze, jak i zawodnicy NW. Pierwsi ruszyli biegacze na dystans 10 kilometrów, a wśród nich Kasia Wypych, Natalia Michalska, Marek Cynarski i Marcin Wypych. Parę minut później na dystansie 6,5 kilometra wystartowali Kasia Banaszkiewicz, Beata i Marek Kąckowscy – kijkarze z Jeziorek. Dla tych ostatnich przygotowano nową, bardziej ciekawą i bardziej wymagającą trasę.

Relacjonuje Marek Kąckowski z grupy „Jeziorki – Aktywna Wieś”:

„Trasa wiodła parkiem miejskim, polami z dwoma trudnymi podejściami, co przy pokonaniu dwóch pętli dawało podejść cztery. Wszyscy zaliczyli swoje odcinki i na mecie zameldowali się w wyznaczonym czasie. Na mecie czekał na nas niestrudzony Starosta Pilski Eligiusz Komarowski i burmistrz Wyrzyska Bogusława Jagodzińska, którzy z uśmiechem wieszali na szyjach zawodników medale.
I tak wśród biegaczy Natalia Michalska zajęła 1 miejsce w swojej grupie wiekowej, i 10 wśród pań, Kasia Wypych uplasowała się na 28 miejscu wśród kobiet, Marcin Wypych zajął wśród mężczyzn 78 miejsce, a na miejscu 109 uplasował się Marek Cynarski. Nasza zawodniczka w NW wśród pań zajęła 1 miejsce.
Należy pochwalić organizatorów za wspaniale przygotowaną imprezę, przepyszne i obfite jedzenie oraz świetną sportową atmosferę. Miło było usłyszeć od pani burmistrz, że w trakcie konkursu Tesco o grant w wysokości 5000 zł „Decydujesz, pomagamy” w trakcie zakupów oddawała na nas swój głos. Wspólna z nią fotka pozostanie w naszych zbiorach przypominając nam o życzliwości tamtejszych mieszkańców i władz Wyrzyska do naszej kijkowej braci.”

Z przyjemnością odnotowaliśmy też fakt zajęcia 1 miejsca w kategorii open Biegu ”Olka” mieszkańca naszej gminy Pawła Kopertowicza z czasem 00:35:39. Kolejny nasz zawodnik z Kaczor Marek Wolski uplasował się na 13 miejscu z czasem 00:39:24.

[Fot: Grażyna Jasoń, Agnieszka Brzozowska.]