Osiem pucharów w dwa dni. Pracowity weekend „aktywnych” z Jeziorek

30 czerwca, 2016

JEZIORKI – MIROSŁAW UJSKI – JAROSŁAWIEC. Zaczęło się w sobotę – w Miłosławiu Ujskim. W ramach cyklu „Biegaj z nami” pod patronatem Starostwa Powiatowego w Pile grupa „Jeziorki – Aktywna wieś” wystartowała w kolejnym VII Biegu Ujskich Powstańców Wielkopolskich.

Relacjonuje Marek Kąckowski z Jeziorek:

„Ośmiu zawodników nordic walking i czworo biegaczy reprezentowało nasza wieś Jeziorki. Na starcie obu konkurencji wystartowało 195 zawodników. Kijkarze na 5,1 km, biegacze na dystansie 7,5 km. Żar lał się z nieba, termometry wskazywały 35 stopni w cieniu. O 12:00 ruszyli zawodnicy nordic walking trasą ciekawą ale nie najłatwiejszą, kilka super podejść i ten grząski piasek, który dał zawodnikom solidny wycisk.

Kiedy my meldowaliśmy się na mecie do startu przygotowywali się biegacze. Wystrzał ze startera i pobiegli. Trasa częściowo pokrywała się z naszą więc łatwo nie było.

Czas na wyniki NW. Wśród mężczyzn zajęli pierwsze i trzecie miejsce: Sebastian Rajewski , Dariusz Janecki., a wśród pań:  Katarzyna Banaszkiewicz, Agnieszka Janecka. Dodatkowo nasza zawodniczka  – Beata Rajewska wylosowała również jeden z dwóch pucharów ufundowanych przez Starostę Pilskiego. Tak więc Jeziorki wróciły z zawodów z pięcioma pucharami do domu.

Wśród biegaczy w kategorii open 69 miejsce zajął Marcin Wypych, a 92 miejsce marek Cynarski. Wśród kobiet 36 miejsce zajęła Natalia Michalska (czwarte w swojej grupie wiekowej), Katarzyna Wypych zajęła 36 miejsce wśród kobiet i 11 miejsce w swojej grupie wiekowej. Po ceremonii wręczenia pucharów, odbyło się losowanie cennych nagród.

Organizacja super, jednak zdaniem biegaczy jeden punkt z wodą przy takiej pogodzie to za mało. Stąd być może kilka zasłabnięć już na mecie.

Miło nam poinformować, że zawodnicy z naszej gminy zajęli bardzo wysokie miejsca w tym biegu kategorii open… i tak: Paweł Kopertowicz zajął 2 miejsce, Mariusz Andrzejczak miejsce 8, Marek Wolski uplasował się na miejscu 13, a na miejscu 16 Arkadiusz Frączek.

Dzień później dziewięciu zawodników z grupy „Jeziorki – Aktywna Wieś” wystartowało w kolejnych zawodach Pucharu Pomorza NW – w Jarosławcu, na dystansach 5 i 10 km. Trasa trudna, bo w większości piaszczystą plażą. Dystans 5 km: Sebastian Rajewski 1 miejsce w swojej grupie, czwarte w open, dystans 10 km Kasia Banaszkiewicz 1 miejsce w swojej grupie, czwarte w open, Krzysztof Prawucki 3 miejsce w swojej grupie, 20 w open.

Przed nami kolejny aktywny weekend. Tym razem „Aktywni” zamieniają kije na wiosła i spływają rzeką Wełną, po drodze zwiedzając Muzeum Młynarstwa w Jaraczu.”