Przełaje w Dziembówku

30 kwietnia, 2016

DZIEMBÓWKO. W tym tygodniu Dziembówko, po raz kolejny, było gospodarzem mistrzostw powiatu pilskiego w biegach przełajowych. Z dystansem 900 m zmierzyło się, jak co roku, około 400 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu całego powiatu pilskiego. W ramach zawodów zorganizowano 12 biegów. Młodzież klasyfikowana była w kategorii indywidualnej oraz drużynowej, z podziałem na chłopców i dziewczęta szkół podstawowych i gimnazjów.

W klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych najlepiej wypadła reprezentacja dziewcząt z Wysokiej (231 pkt.). Drugą lokatę wywalczyły uczennice SP w Kaczorach (205 pkt.), trzecią – zawodniczki z Miasteczka Krajeńskiego (160 pkt.). Wśród chłopców rywalizację na pierwszej pozycji zakończyli reprezentanci Wysokiej (170 pkt.), na drugim i trzecim miejscu uplasowali się kolejno zawodnicy z Miasteczka Krajeńskiego (136 pkt.) i Łobżenicy (130 pkt.).

W kategorii szkół gimnazjalnych najszybciej biegowe dystanse ukończyli gimnazjaliści z Łobżenicy (273 pkt.), Kaczor (221 pkt.) i Wysokiej (190 pkt.) . W drużynach żeńskich na podium stanęły reprezentantki: Kaczor (271 pkt.), Łobżenicy (242 kt.) i Wysokiej (142 pkt.).

Najlepsi zawodnicy otrzymali od organizatorów pamiątkowe medale i słodkie upominki, a najlepszym drużynom wręczono okazałe puchary. Uroczystej dekoracji dokonali: Brunon Wolski – wójt gminy Kaczory, Wiesław Łoś – prezes Powiatowego Zrzeszenia LZS w Pile, Zdzisława Kępczyńska – dyrektor GZEASziP w Kaczorach, Jan Robakowski – sołtys wsi Dziembówko, oraz Ryszard Grzelak – wiceprzewodniczący Rady Gminy Kaczory.