To był udany sezon „Aktywnych”. W wodzie po kostki wywalczyli czwarte miejsce!

4 września, 2016

JEZIORKI – ŚREM. Tegoroczna edycja Pucharu Wielkopolski Nordc Walking, w której nie zabrakło naszych kijkarzy z Jeziorek, składała się z czterech zawodów: w Jastrowiu, Okonku, Wągrowcu i, na zakończenie, w Śremie. Tym razem pogoda spłatała figla zawodnikom i już podczas podróży całą drogę lało. Nie inaczej było w trakcie samych zawodów.

Rywalizacjas odbywała się na terenie Parku Powstańców Wielkopolskich, gdzie mieści się kompleks sportowy oraz stadion Śremskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Chociaż deszcz padał coraz mocniej, zawody odbyły się planowo. Start do obu dystansów rozpoczął się na wspomnianym wcześniej stadionie. Na starcie, stanęło ponad 250 zawodników, z grupy „Jeziorki – Aktywna Wieś” – 11 kijkarzy.

Początek trasy od samego startu zalany był po kostki wodą. Rozmokły grunt nie sprzyjał zawodnikom, zarówno od początku trasy jak też na całej jej długości, która przebiegała parkowymi alejkami. Już po pierwszej pętli trasa stała się niczym grzęzawisko. Rozmokłe podłoże stworzyło klejącą się do nóg błotnistą breję. Trasa stała się bardzo trudna i śliska przez co i niebezpieczna. Mimo tych przeciwności, wszystkim udało się ukończyć zawody z doskonałych humorach.

Dla grupy z Jeziorek te zawody okazały i tym razem owocne. Na dystansie 10 km mieszkańcy Jeziorek uplasowali się na następujących miejscach: Krzysztof Prawucki – drugie miejsce, Kasia Banaszkiewicz i Rafał Nowakowski na miejscu trzecim w swoich kategoriach wiekowych. Na dystansie 5 km Sebastian Rajewski zajął 1 miejsce (trzecie w open), a Agnieszka Janecka uplasowała się na miejscu trzecim.

Podsumowano również wyniki w poszczególnych kategoriach całego Pucharu Wielkopolski i tak w klasyfikacji generalnej na dystansie 10 km Krzysztof Prawucki zajął pierwsze miejsce, Katarzyna Banaszkiewicz i Rafał Nowakowski zajęli drugie miejsca w swoich kategoriach wiekowych. W klasyfikacji generalnej na 5 kilometrów, w swoich kategoriach wiekowych pierwsze miejsce zajął Sebastian Rajewski, natomiast Agnieszka Rajewska wywalczyła miejsce trzecie. Podsumowano również klasyfikacje drużynowe.

– Miło nam poinformować, że drużyna „Jeziorki – Aktywna Wieś” zajęła wysokie czwarte miejsce wśród 65 drużyn startujących w tegorocznym pucharze – powiedział zadowolony Marek Kąckowski członek jeziorkowej ekipy.

Warto przypomnieć, że na początku sierpnia zakończył się również Puchar Pomorza Nordic Walking w Koszalinie, w którym to drużyna „Jeziorki-Aktywna Wieś” zajęła siódme miejsce na 61 startujących.

[tekst: Dariusz Janecki i Marek Kąckowski, fot. Grażyna Budasz]