Długodystansowe pływanie. Trzech naszych z dobrymi wynikami

29 lipca, 2016

KACZORY, JEZIORKI. W minioną sobotę, we wczesnych godzinach rannych dwóch śmiałków, mieszkańców naszej gminy, ruszyło do Olsztyna. Tam Stowarzyszenie Pływackie MASTERS OLSZTYN zorganizowało IV OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI MASTERS w pływaniu długodystansowym na wodach otwartych.

Marcin Wypych i Paweł Lisiecki zmierzyli się z dystansem 3000 metrów. Obaj panowie uplasowali się w pierwszej połowie zawodników zajmując w kategorii open: Paweł Lisiecki miejsce 36 (5 w swojej kategorii wiekowej), Marcin Wypych miejsce 40 (8 w swojej kategorii wiekowej).

Następnego dnia Paweł Lisiecki i Marcin Wypych (wzmocnieni kolejnym zawodnikiem z Kaczor – Maciejem Wojciechowskim) wzięli udział w Maratonie Pływackim o Błękitną Wstęgę Jeziora Durowskiego na dystansie 1500 metrów. W swoich kategoriach wiekowych Marcin Wypych zajął 2 miejsce, Paweł Lisiecki zawody ukończył na miejsce trzecim, a Maciej Wojciechowski uplasował się na siódmej pozycji.