Ostatnia droga ks. Hieronima

29 grudnia, 2016

KACZORY. W środę pożegnaliśmy ks. kanonika Hieronima Krawczyńskiego. Wieloletni proboszcz kaczorskiej parafii został pochowany na miejscowym cmentarzu. Uroczystości pogrzebowe w kościele p.w. bł. Franciszki Siedliskiej celebrował biskup Jan Tyrawa. Podczas mszy świątynia wypełniona była po brzegi.

Po liturgii żałobnej głos zabrali m.in. sołtys Henryk Witt, radny Henryk Kalka i Jadwiga Wojnicka kierownik USC w Kaczorach…– W imieniu Rady Parafialnej oraz całej naszej wspólnoty parafialnej w Kaczorach pragnę pożegnać Ciebie Księże Hieronimie – mówiła J. Wojnicka. – Nasza Parafia była pierwszą do której przyszedłeś jako proboszcz w grudniu 1991 roku.
Zapisałeś się w pamięci parafian jako kapłan, który doskonale potrafił godzić obowiązki duszpasterskie z tymi, które wynikały z funkcji proboszcza parafii. Przez 24 lata sprawowania posługi w Kaczorach dokonałeś bardzo wiele. Już na samym początku w 1992 roku dopełniłeś wszelkich formalności rozpoczynając wielkie dzieło – budowę nowego kościoła.
Byłeś wielkim czcicielem Ojca Świętego Jana Pawła II i w swoich kazaniach często nawiązywałeś do Jego nauczania.
Towarzyszyłeś swoim parafianom w chwilach radości i smutku: chrzciłeś nasze dzieci, potem udzielałeś im sakramentu I Komunii Świętej, przygotowywałeś do bierzmowania, prowadziłeś przez sakrament małżeństwa, spowiadałeś, głosiłeś Słowo Boże, uczyłeś Katechizmu, przewodniczyłeś nabożeństwom, udzielałeś ostatniego namaszczenia i prowadziłeś na cmentarz.
Wraz z pojawieniem się choroby, byliśmy świadkami Twojego zmagania się z nią – nie poddawałeś się, cierpiałeś i pokonywałeś trudności.
Twoja śmierć Księże Kanoniku Hieronimie napełnia nas smutkiem. Niezbadane wyroki Opatrzności sprawiły, że w sile wieku, kiedy mogłeś tak wiele dobra jeszcze uczynić, nadszedł dla Ciebie czas zakończenia ziemskiej wędrówki.
My Parafianie żegnamy Cię dzisiaj drogi Kapłanie i zapewniamy, że nie zapomnimy uczynionego przez Ciebie dobra.
Drogi Księże Kanoniku Hieronimie, będziemy  pamiętać o Tobie w naszych modlitwach.
Spoczywaj w pokoju.

W kondukcie żałobnym, który odprowadził ciało ks. Hieronima na cmentarz uczestniczyło około 600 osób.

[fot: Piotr Grzesiuk, wideo: Radosław Noska]