Znakomite wyniki młodych wędkarzy

31 maja, 2016

PIŁA, MŁOTKÓWKO, CZARNKÓW. Dwaj młodzi wędkarze spławikowi z terenu naszej gminny, od początku tego sezonu wędkarskiego, jako juniorzy odnoszą wspaniałe sukcesy, startując w zawodach organizowanych przez Okręg Nadnotecki PZW w Pile.

Dawid Hebel jest mieszkańcem Kaczor, wędkowaniem zajmuje się drugi rok. Konrad Mohr ze Śmiłowa rozpoczął łowienie w tym roku.

Na pierwszych zawodach o Grand Prix Okręgu na zalewie Koszyce II w Pile w sektorze dla Juniorów Konrad Mohr zajął pierwsze miejsce wśród 14 młodych wędkarzy, a Dawid  Hebel był trzeci. Podczas drugich w tym roku zawodów dla młodzieży rozegranych na jeziorze w Młotkówku w sobotę 21.05, Konrad Mohr był drugi, zaś Dawid Hebel piąty, wśród 36 młodych spławikowców. Dzień później, czyli w niedzielę 22.05 na Noteci w Czarnkowie rozegrane zostały Drużynowe Mistrzostwa  ON PZW w Pile. Wspaniały sukces osiągnął Dawid Hebel, który wygrał sektor dla juniorów, a wynik 1105g samych uklejek dał mu czwarte miejsce wśród wszystkich 66 startujących. Na mało rybnej w tym dniu Noteci Konrad Mohr trafił na całkowicie bezrybne miejsce i startując, jako junior w drużynie zajął 16 miejsce na 20 juniorów.

Za osiągnięte wyniki młodzi wędkarze otrzymali wspaniałe puchary i nagrody ufundowane przez Komisje Młodzieżową przy ON PZW w Pile. Trenerem i opiekunem młodzieży jest też mieszkaniec naszej gminy Henryk Błaszczyk. Wszyscy są członkami Koła PZW „Złota  Rybka” w Pile.