Wigilia w Jeziorkach

24 grudnia, 2017

JEZIORKI. W minioną sobotę odbyło się spotkanie wigilijne zorganizowane przez Stowarzyszenie Jeziorki Aktywna Wieś. Licznie zebrali się pasjonaci wędrowania z dwoma kijkami, a wśród nich przedstawiciele środowisk osób niepełnosprawnych.

Imprezę otworzył sołtys wsi Jeziorki, Janusz Michaelis, składając zebranym gościom świąteczne życzenia.

Tegoroczna Wigilia, wzorem lat ubiegłych rozpoczęła się spacerem nordic walking pośród jeziorkowych lasów, po czym wszyscy jeszcze chętniej zasiedli do pięknie udekorowanych i suto zastawionych stołów. Były rozmowy, wspomnieniowe opowieści, świąteczne życzenia, podziękowania i upominki. Najmłodszych odwiedził Święty Mikołaj, który wręczył im prezenty.

Gośćmi spotkania byli Starosta Pilski Eligiusz Piotr Komarowski, Wójt Gminy Kaczory Brunon Wolski, Radosław Górka – radny Rady Gminy Kaczory i Bogdan Likus, emerytowany pilot wojskowy – jeden z najlepszych w latach, kiedy pełnił służbę. 

Sponsorami i współorganizatorami imprezy byli Radosław Górka, Marcin Wypych i firma „Biotech”, Mariusz Michowski i firma „ESC”, Romuald Wycisło i stowarzyszenie „Daj Radość Niepełnosprawnym” oraz Starosta Pilski.

Szczególne podziękowania i słowa uznania należą się Elżbiecie Kowalskiej i Danusi Koc za nieocenioną pomoc w przygotowania smacznych potraw na spotkanie i pomoc przy jego organizacji.

(w oparciu o materiał przygotowany przez mk)

Fot: Grażyna Jasoń, Artur Godlewski.