Pierwsze derby dla Orkana

5 września, 2015

KACZORY. Dzisiaj punktualnie o godzinie 16:00 serca kibiców z Kaczor i Śmiłowa zaczęły bić mocniej. A to za sprawą meczu derbowego pomiędzy odwiecznymi rywalami – drużynami Zjednoczonych Kaczory i Orkana Śmiłowo.

W poprzednim sezonie oba starcia w prestiżowych derbach gminy wygrali Zjednoczeni. Tym razem lepszy był Orkan wygrywając ze stołeczną drużyną 2:0.

– To był kolejny mecz walki. Mieliśmy trochę szczęścia w pierwszej połowie, ponieważ dwie świetne sytuacje mieli nasi rywale. W drugiej połowie zrobiliśmy swoje i strzeliliśmy dwie bramki. Cieszymy się bardzo i dziękujemy za walkę – komentuje Dariusz Krupa radny ze Śmiłowa i wierny fan Orkana.

Pierwszego gola dla Orkana strzelił Bartosz Gałecki , a tuż przed końcowym gwizdkiem wynik ustalił Bartosz Kosmowski .

W nieco innych nastrojach byli piłkarze Zjednoczonych: – Nie zasłużyliśmy na porażkę. Mecz był wyrównany. W drugiej połowie, po kontrowersyjnej czerwonej kartce dla Pawła Kędziory, zabrakło już sił w końcówce i straciliśmy dwie bramki. Gratuluję zwycięzcom. Wielkie dzięki dla naszych wiernych kibiców, którzy pomimo niekorzystnego wyniku dopingowali nas do końca – powiedział po meczu Dominik Paczyński pomocnik drużyny z Kaczor.

Za tydzień Zjednoczeni zmierzą się na wyjeździe z TP Polonią Piła, z kolei Śmiłowo zagra u siebie z Leśnikiem Margonin. Drużyna z Kaczor ma do rozegranie jeszcze zaległy mecz drugiej kolejki z Unią Ujście. Spotkanie to odbędzie się już w najbliższą środę.